fbpx
Programare Suna

Obturații directe din compozit

Servicii

Doctor/Echipa

Proceduri

[vc_row][vc_column][vc_column_text]În imagini puteți vedea un caz de carii și obturații (plombe) care au fost rezolvate într-o singură ședință prin restaurari directe din compozit.

Obturațiile directe din compozit sau plombele sunt metoda de elecție în tratamentul cariilor. Acestea se realizează în cabinet foarte ușor direct de către medicul dentist. După curățarea cariei și pregătirea cavității, materialul compozit se aplică în straturi și se fotopolimerizează= se “întărește” cu o lampă.

 

obturații directe din compozit
Dacă aveți probleme similare? Programați-vă la un control de specialitate folosind formularul online:

[vc_btn title=”PROGRAMEAZĂ-TE ONLINE” style=”outline” color=”black” align=”center” vc_btn link=”url:https%3A%2F%2Fdentcomplet.ro%2Fappointments%2F|||”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Aveți probleme similare? Programați-vă folosind formularul online: